Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W poniedziałek, 11 grudnia 2017r. w Galerii im. Boesława Biegasa obyło się spotkanie poświęcone 36. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Spotkanie poprowadzili Poseł RP Robert Kołakowski i dr Teresa Kaczorowska.

Gościem spotkania był ks. infułat Jan Sikorski - kapłan archidiecezji warszawskiej, doktor teologii, honorowy prałat Jego Świątobliwości, pierwszy naczelny kapelan Duszpasterstwa Więziennego RP. Pod koniec 1981 r. ks. Sikorski został oddelegowany przez prymasa Józefa Glempa do duszpasterstwa wśród internowanych w więzieniu na warszawskiej Białołęce, a po śmierci ks. Jerzego Popiełuszki (1984), został odpowiedzialnym za odprawianie mszy św. za Ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na Żoliborzu. Był też honorowym kapelanem „Solidarności” regionu Mazowsze. W latach 1990–2001 sprawował godność naczelnego kapelana Więziennictwa RP. Jest współtwórcą Bractwa Więziennego – grupy zajmującej się religijną i materialną pomocą więźniom i ich rodzinom. Podczas spotkania wystąpił Tolek Jabłoński - bard, pieśniarz, kompozytor i autor tekstów.

foto: Jan Lipski


zobacz galerię  


  wstecz