Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

XXXVIII Ciechanowskie Spotkania z Bluesem już za nami. W sobotę 23 listopada do Kawiarni Artystycznej PCKiSz stawiła się przeszło stuosobowa grupa miłośników tej muzyki. "Blues na Dołku", to po Rawie Blues najstarsza impreza bluesowa w Polsce. W tegorocznej edycji udział wzięli:

SLOW RIDE, gitarowe, akustyczne trio wykonujące muzykę bluesową i blues rockową we własnych aranżacjach. Zaprezentowali 40 minutowy blok składający się z utworów autorskich. Było także kilka światowych standardów.

KSW 4 BLUES  to klasycznie piękny, tradycyjny, korzenny blues, lekko złamany folkiem. Plus obowiązkowo: nietuzinkowe teksty, złamane życiem czyli spotkanie z muzyką zespołu przedstawiającego własne kompozycje śpiewane po Polsku. Zespół promował  materiał, z najnowszej płyty koncertowej pn. "ŻYWIOŁY". KSW 4 BLUES to zwycięzca zeszłorocznej RAWY BLUES 2018.

Na zakończenie imprezy wystąpił DANIEL DE VITA,  gitarzysta i piosenkarz urodzony w Buenos Aires (ARGENTYNA), który od lat gra na scenie argentyńskiego bluesa. Brał udział w głównych bluesowych festiwalach latynoamerykańskich takich jak Buenos Aires Winter Festival, Buenos Aires Blues Festival, llha Blues Festival (Sao Paulo, Brazylia), a także Mississippi Delta Blues Festival (Rio Grande do Sul, Brazylia), ten ostatni jest najważniejszym festiwalem bluesowym w Ameryce Południowej. Daniel de Vita jest także członkiem zespołu „South American Kings of the Blues”. W Ciechanowie zagrał w towarzystwie Łukasza Gorczycy i Tomka Dominika .

to: Kazik Kosmala
  wstecz