Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Mariusz Bonaszwski pochodzi z Koszalina, obecnie mieszka w Warszawie. Aktor głównie teatralny (Słupski Teatr Dramatyczny, Teatr Dramatyczny w Warszawie, Teatr Polski we Wrocławiu) od 1997 roku należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie, ale współpracuje też z innymi teatrami (Teatr Telewizji).

Jest też aktorem filmowym(film "Powidoki" Andrzeja Wajdy), telewizyjnym ( seriale " Ojciec Mateusz", "Czas honoru", "Na dobre i na złe"), radiowym oraz dubbingującym. Współpracuje ze znanymi reżyserami. Wielokrotnie był odznaczany i nagradzany.

W Ciechanowie 12 grudnia po projekcji filmu "Ederly" w Dyskusyjny Klubie Filmowym z jego udziałem w roli głównej, Mariusz Bonaszewski spotkał się z gronem swoich miłośników. Spóźniony (przyjechał prosto z planu filmowego) okazał się świetnym rozmówcą i otwarcie dyskutował o wielu swoich rolach, pracy z różnymi reżyserami i specyfice niełatwego, ale jakże ciekawego zawodu aktora.

 

Foto: Jan Lipski
  wstecz