Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

II Ogólnopolski Festiwal Piosenki im. Urszuli Rzeczkowskiej "Cała sala śpiewa z nami" Ciechanów 2017 odbył się w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie oraz na terenie rodzinnej gminy Sońsk kompozytorki, gdyż organizatorami Festiwalu było PCKiSz oraz Gmina Sońsk.

Festiwal przypomniał zapomnianą, wybitną twórczynię polskiej kultury muzycznej, akordeonistkę i kompozytorkę, pochodzącą z Ziemi Ciechanowskiej – Urszulę Rzeczkowską (1934–1978). Stworzyła ona wiele piosenek, które stały się przebojami, a śpiewali je popularni wykonawcy polskiej muzyki rozrywkowej.

Podczas Festiwalu odbyły się bezpłatne warsztaty artystyczne prowadzone przez piosenkarki i Jurorki - Joannę Rawik oraz Danutę Stankiewicz.

Pierwszego dnia miały miejsce przesłuchania uczestników.

Jury w składzie:

- Joanna Rawik - przewodnicząca Jury, piosenkarka, aktorka, dziennikarka

- Danuta Stankiewicz -  piosenkarka

- Maciej Ostromecki - muzyk

po przesłuchaniu wszystkich  wokalistów postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I Nagroda -Julia Zajkowska – Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie

II Nagroda - Maja Mędrek – Miejski Ośrodek Kultury w  Słupsku

III Zespół „La-Ti-Do”- Gimnazjum nr 4 w Ciechanowie

Wyróżnienie - Zespół „Sweet  Angels” – Miejski Dom Kultury w  Siedlcach.

 

Tego samego dnia miał miejsce wyjazd na grób Urszuli Rzeczkowskiej oraz msza św. w Sońsku. Następnie uczestnicy integrowali się przy ognisku  w Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie, gdzie pełniła honory przesympatyczna Wójt Gminy Sońsk - Marzena Ślubowska.

W drugim dniu Festiwalu odbył się Koncert Galowy laureatów oraz recital Danuty Stankiewicz, która zachwyciła wszystkich swoją kreacją sceniczną. Nagrody dla laureatów ufundowali Starosta Ciechanowski, Dyrektor PCKiSz oraz Wójt Gminy Sońsk. Nagrodzona pierwszym miejscem, ciechanowianka Julia Zajkowska, otrzymała statuetkę URSZULKA 2017, zaprojektowaną w zeszłym roku przez artystę Jerzego Tepera.

Festiwal odbył się na skalę ogólnopolską, gdyż uczestnicy przybyli ze Słupska, Wrocławia oraz Siedlec. Poziom wykonania piosenek Urszuli Rzeczkowskiej był na wyższym poziomie niż w roku ubiegłym. Ważne jest, że zapomniane piosenki wykonali nie tylko uczestnicy, ale także uczniowie z rodzinnej gminy Sońsk. Wzruszona była tym faktem rodzina zmarłej Urszulki na czele z siostrą  - Wandą Pydyn. 

 Do zobaczenia za rok!

foto: J. Ratowski
  wstecz