Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W piątek, 29 września 2017 r., w Kawiarni Artystycznej odbył się pokaz filmu „Powidoki” i spotkanie z Tomaszem Włosokiem, w ramach Przeglądu Filmowego Andrzeja Wajdy.

W dramacie biograficznym Andrzeja Wajdy z 2016 r. bohaterem jest charyzmatyczny malarz Władysław Strzemiński, który nie godzi się z socrealizmem i pozostaje wierny swojej drodze artystycznej. Po filmie odbyło się spotkanie z aktorem młodego pokolenia - Tomaszem Włosokiem. To jeden z najbardziej utalentowanych aktorów młodego pokolenia. Ukończył PWST w Krakowie. W teatrze zadebiutował w spektaklu pt. „Proca” w reż. André Hübnera-Ochodlo rolą Antona i od razu zdobył uznanie krytyków i publiczności. Popularność przyniosły mu role w serialach min. „Na noże”, „Bodo”, czy „Wojenne dziewczyny”. Dał się także zauważyć w filmach „Powidoki” Andrzeja Wajdy i „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy.  Na premiery czekają kolejne filmy z jego udziałem  „Reakcja Łańcuchowa” Jakuba Pączka i „Podatek od miłości” Bartłomieja Ignaciuka. Aktualnie aktor przygotowuje rolę w 6 odcinkowym kryminalnym serialu pt. „Kruk” dla Canal+.

Spotkanie poprowadził Stanisław Zawiśliński -  dziennikarz, pisarz, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Szef wydawnictwa „Skorpion”, biograf  Krzysztofa Kieślowskiego ( „Kieślowski – ważne, żeby iść”, „Kieślowski. Życie po życiu. Pamięć”). Autor i współautor  książek  popularyzatorskich o wybitnych  ludziach polskiego kina – m.in. o  Agnieszce Holland, Allanie Starskim, Bogusławie Lindzie, Januszu Zaorskim, Jerzym Hoffmanie, Jerzym Kawalerowiczu, Krzysztofie Zanussim. Laureat   nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej ( 2008 – za cykl książek o  i „Złotego Exlibrisu", 2014 – za książkę „Fabryka snów”), Lata Filmów 2010 – za najlepszy scenariusz filmu krótkometrażowego. Pracował  przy realizacji 15  filmów dokumentalnych – jako ich pomysłodawca, scenarzysta , współreżyser i reżyser. 
  wstecz