Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W poniedziałek, 29 października 2018r., odbyła się projekcja filmu "Soldau. Miasto na pograniczu śmierci.” 

Najpierw o godz. 12.00 film obejrzeli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ciechanowie.

Po południu o godz. 17.00 w Kawiarni Artystycznej po filmie odbyło się spotkanie i prelekcja, którą wygłosił pan Andrzej Rutecki wiceprezes Stowarzyszenia Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość” w Działdowie.

Film o niemieckim obozie koncentracyjnym KL Soldau, zrealizowany przez Stowarzyszenie Odnowy Chrześcijańskiej „Pamięć i Tożsamość” w Działdowie, przy współudziale byłych więźniów obozu oraz specjalistów z dziedziny historii, teologii i filozofii. Przedstawiona w filmie historia obozu jawi się w dwóch perspektywach – jako miejsce wielkich tragedii pojedynczych osób oraz jedno z wielu rozwiązań i narzędzi służących do realizacji niemieckiej polityki eksterminacyjnej. Za scenariusz filmu byli odpowiedzialni: Maria Cegiełka, Andrzej Rutecki, Andrzej Reszka i Zenon Gajewski, reżyserem i montażystą jest Maria Cegiełka. 

 
  wstecz