Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Dwudziestu szaradzistów z 11 polskich miejscowości wzięło udział w I Szaradziarskich Mistrzostwach Ciechanowa, które odbyły sie 14 maja 2016 roku. Organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.

Turniej składał się z dwóch rund (75 i 55 minut). Do zdobycia było łącznie 143 punkty (85 w pierwszej i 58 w drugiej). Runda I to głównie zadania diagramowe takie jak jolki ( z aktorami, we mgle, filmowa, arytmojolka, A-Ż) czy krzyżówki (ułóż sam, szkotka ze wspakami, z królewskimi przydomkami, polskimi wokalistkami). Runda II związana tematycznie z Ciechanowem to m.in.. synteza z kasztelanami ciechanowskimi, anagramówka z wybitnymi obywatelami miasta czy krzyżówka z nazwami imprez
odbywających się cyklicznie w Ciechanowie. Całość przygotował i opracował Wojciech Pietruszewski z Klubu Szaradzistów “Labirynt” z Torunia.

Zwyciężcą turnieju został Piotr Łojewski z Poznania 107 pktów, przed Rafałem Rogowskim z Pabianic 93 pkty i Sławomirem Koszelewem z Ignatek 89 pktów. Pierwsza trójka otrzymała puchary ufundowane przez Powiatowe Centrum Kultury w Ciechanowie, a wszyscy uczestnicy upominki związane z regionem ufundowane przez Starostwo Powiatu Ciechanowskiego.

ZAPRASZAMY ZA ROK !!!
  wstecz