Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Kino Przyjazne Sensorycznie

A A A

 

Kino "Łydynia" wraz z Fundacją Pomoc Autyzm od listopada 2019r. mają przyjemność zaprosić młodych widzów ze spektrum autyzmu i ich opiekunów na dedykowane im seanse kinowe. Zapraszamy także innych widzów, którzy z powodu swoich trudności z odbiorem otaczającego świata, chcieliby skorzystać z takich dostosowanych spektakli. Seanse przyjazne sensorycznie są dla wszystkich, którzy nie lubią dużego hałasu, mają trudności ze spokojnym siedzeniem w bezruchu przez dłuższy czas lub są wrażliwi wzrokowo. 

Będą się one odbywały raz w miesiącu (sobota) w Małym Kinie "Łydynia" (Kawiarnia Artystyczna). W kasie kina należy okazać orzeczenie o niepełnosprawności, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy, wtedy rodzic lub opiekun będzie mógł kupić bilety w cenie 12zł. 

Dostosowanie seansu polega na zmianie natężenia oświetlenia oraz dźwięku, tak, by doświadczenie oglądania filmu na dużym ekranie uczynić maksymalnie przyjazne nadwrażliwym zmysłom. Przed pokazem nie są wyświetlane reklamy, by nie rozpraszać uwagi widzów. W trakcie seansu nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy– można komentować film, śpiewać piosenkę razem z bohaterem, tańczyć razem z nim, wyrażać ekscytację, wędrować po sali, itp. Rodzice nie muszą już czuć się nieswojo w kinie, kiedy ich dziecko całym sobą raduje się z filmu. ​ 

Celem tego działania jest zwiększenie dostępu do kultury i kina dla osób z trudnościami w zakresie przetwarzania sensorycznego. Seanse przyjazne sensorycznie mogą być okazją zarówno do atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu, jak również do rozwijania zainteresowań i poznawania nowych osóB.

Kolejny seans odbędzie się 14 marca (sobota), o godz. 12.30, wyświetlony zostanie wtedy film "Jakub, Mimmi i gadające psy".