Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

„Miłość- jest wcześniej niż Życie  

Trwa dłużej niż śmierć-jest Stworzenia

Pierwszym Aktem-głównym Aktorem

Na scenie jaką jest Ziemia.”

Emily Dickinson                                              

            

Z okazji Dnia Kobiet, dokładnie 8 marca 2019 r., w Kawiarni Artystycznej, odbyło się literacko-muzyczne spotkanie "Kobieta i mężczyzna, czyli powiedz mi jak mnie kochasz...". 

Gościliśmy Dariusza Jakubowskiego wraz ze śpiewaczką Katarzyną Thomas i pianistą Piotrem Szafrańcem.

Zaprezentowali nam oni ucztę dla duszy. Miłosne tematy w poezji od E. Dickinsona, biblijnej, zmysłowej Pieśni nad Pieśniamiszekspirowskich Sonetach, po współczesnych SzymborskąHerbertaGałczyńskiego, czy Baczyńskiego. Były też Baudelairowskie namiętności dziewiętnastowiecznego Paryża, peronowe rozstania Thomasa Hardy’ego, ożywcze dotknięcie przywracające sens pustej rzeczywistości opisane przez Z. Krasinskiego

Ten eklektyczny patchwork był świadomym wyborem również w muzyce. Obok legendarnego motywu z filmu Michela Legranda Kobieta i mężczyzna, równie popularnych tematów z Love story, czy Amelii, melodii Marka Grechuty, usłyszeliśmy też popularne w artystycznych salonach paryskiej bohemy miniatury/etiudy Ericka Satie, miłosną arię Mimi z Cyganerii Pucciniego, czy neoromantyczną pieśń Ryszarda Straussa.

Wieczór był niezwykle udany, a kunszt aktorski Dariusza Jakubowskiego okazał się mistrzowskim występem niezwykłego talentu.

 

Foto: PCKiSz
  wstecz