Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Podczas Artystycznej Środy, 16 sierpnia 2017 r., w Kawiarni Artystycznej wystąpił ze swoim Koncertem Akordeonowym Maciej Kacprzak. Artysta urodzony w Ciechanowie, akordeonista, kameralista młodego pokolenia, absolwent PSM I i II stopnia im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Od 2013 r. jest aktywnym uczestnikiem życia kulturalnego Trójmiasta oraz laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych m.in. w Wiedniu, Puli, Gdańsku, Gorlicach, Mławie, Sanoku, Słupcy, Sochaczewie. Jest stypendystą programu kulturalnego Miasta Gdańska „Młody Gdańszczanin”. Ma za sobą koncerty w kraju, jak również w Teatrze w Łucku na Ukrainie. Obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich w klasie akordeonu prof. Elżbiety Rosińskiej i dr Pawła Zagańczyka na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od października 2015 r. jest przewodniczącym Koła Naukowego Akordeonistów AM w Gdańsku.

Podczas Koncertu artysta zaprezentował bogaty i różnorodny repertuar, pokazując tym samym możliwości akordeonu, na którym można wykonywać nie tylko muzykę „biesiadną”, ale piękne utwory Bacha czy Chaczaturiana.

Pani dyrektor PCKiSz – Teresa Kaczorowska dziękowała artyście i życząc sukcesów wyraziła ogromne uznanie dla młodego muzyka. 

 

Fot. Kaziu Kosmala
  wstecz