Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W grudniowy, sobotni wieczór, 16 grudnia 2017 r., w Sali widowiskowej PCKiSz odbył się Koncert Bożonarodzeniowy „Kolędować Małemu”, w wykonaniu Ludowego Zespołu Artystycznego „Ciechanów”.  

Wprowadził on licznie zgromadzoną widownię w nadchodzący, radosny czas wspólnego śpiewania kolęd i tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. Na scenie zaprezentowało się prawie 100 członków zespołu, skupionych w trzech grupach wiekowych (młodzież, studenci oraz dorośli – grupa „Old Boy-e”). Zrobiło się kolorowo, dzięki ciągle zmieniającym się strojom. Obecnie dużym atutem zespołu jest Chór i soliści. W ich wykonaniu usłyszeliśmy pastorałki góralskie i te, sprzed prawie stu lat, ciągle odkrywane przez Kierownika muzycznego Zespołu i szefa Kapeli - Jerzego Szpojankowskiego. Kierownikiem artystycznym jest Rita Tarczyńska, a instruktorem – Paweł Dolecki.

Tego wieczoru gościnnie wystapił również najmłodszy zespół - LZA "Mały Ciechanów" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie, a jej Dyrektor - Wiesław Burba podziwiał  młode talenty z widowni. Dzieci podczas Koncertu ubierały choinkę i nakrywały symbolicznie do stołu, na którym pojawiły się słodkie smakołyki. 

Rita Tarczyńska wraz z Panią Dyrektor - Teresą Kaczorowską złożyły na koniec życzenia świąteczne zgromadzonej publiczności, która jeszcze długo po zakończeniu komentowała pozytywnie wspólne ludowe dzieło. 

Zapraszamy na kolejne koncerty!

 

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz