Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Podczas Artystycznej Środy, 24 maja 2017 r., w Kawiarni Artystycznej odbył się Koncert "Chór Niepoważnie" w wykonaniu Chóru Sine Nomine. 

Chór powstał w 1999 r. Jak podaje kronika chóru, pierwszy publiczny występ miał miejsce w kościele p.w. św. Józefa w Ciechanowie 25 kwietnia tegoż roku. Od lipca 2003 r. chór działa pod egidą Stowarzyszenia Ciechanowskie Forum Muzyczne ”Sine Nomine”, zaś od 1 stycznia 2006 r. jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Na swoim koncie ma już mnóstwo projektów muzycznych, a także koncertów w kraju i za granicą. Śpiewał również w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, na Zamku Królewskim w Warszawie oraz wspólnie z Orkiestrą Symfoniczną w Filharmonii Narodowej. 

Podczas koncertu w Kawiarni Artystycznej usłyszeliśmy stylizacje muzyki ludowej, aranżacje na chór popularnych melodii polskich i angielskich. Zabrzmiały m. in. Szła dzieweczka, Zielony mosteczek, Yesterday, Can t help falling in love, Słońce wschodzi i zachodzi i inne znane utwory.  Koncert był lekki i przyjemny, a publiczność dopominająca się bisu, zaśpiewała wspólnie z artystami piosenkę Rodzina.

Wystąpili:

Edyta Szwejkowska

Helena Jarzębska

Monika Marut

Małgorzata Nowicka

Wiera Dąbrowska - Gortat

Beata Bogdan

Ewa Szostak

Adam Kordowski

Wojciech Bogdan

Marian Juszkiewicz

Wilhelm Taraszkiewicz

Mariusz Długołęcki

 

Dyrygent - Joanna Makijonko, akompaniament - Tatiana Fedorczuk - Eichler.

 

foto: Izabela Koba-Mierzejewska
  wstecz