Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Kolejna ARTYSTYCZNA ŚRODA odbyła się 10 kwietnia 2019 roku w Kawiarni Artystycznej. Tym razem był to koncert Pieśni Wielkopostnych „Stwórco łaskawy”, w wykonaniu prof. Marii Pomianowskiej z zespołem.

„Wiele pieśni wielkopostnych nie wnika w materię czy strukturę zdarzeń ewangelicznych ani w ich sens dogmatyczno-intelektualny. Wyrażają głównie emocje i uczucia” – tłumaczy w materiałach dołączonych do swojej płyty Maria Pomianowska. Na albumie Stwórco łaskawy” wokalistka, instrumentalistka i popularyzatorka muzyki etnicznej zebrała utwory ze zbiorów Oskara Kolberga i ks. Michała Marcina Mioduszewskiego. Wybrane przez Pomianowską pieśni ściśle odnoszą się do Ewangelii, a jednak zachowują swój lokalny koloryt. 

Zespół występił w składzie: prof. Maria Pomianowska – śpiew, instrumenty smyczkowe, opracowania utworów, kierownik artystyczny, Aleksandra Kauf – śpiew, instrumenty smyczkowe, Hubert Giziewski – akordeon.

foto: PCKiSz
  wstecz