Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Jak co roku, Ludowy Zespół Artystyczny "Ciechanów" miał okazję podróżować podczas wakacyjnego wyjazdu, tym razem do Czarnogóry na Festiwal INTERNATIONAL FOLKLORE, CHOIR AND MODERN FESTIVAL "SINGING AND DANCING IN BAR".

Pobyt trwał tydzień, w dniach 6 - 13 lipca 2017 r. w miejscowości Bar, w której niektórzy tancerze byli już 21 lat temu. Tym razem zespół miał okazję wystąpić z zespołami z Łotwy, Rosji, Estonii, Węgier, Bułgarii oraz Czarnogóry. 

Pogoda, w tak urokliwym miejscu sprzyjała kąpielom słonecznym nad brzegiem Adriatyku, wspólnym spacerom i delektowaniem się lokalnymi potrawami. Artyści zwiedzili Stary Bar - ruiny zabytkowego średniowiecznego otoczonego murami niezamieszkałego miasta. Miasteczko położone jest na malowniczym skalistym wzgórzu około 4 km w kierunku wschodnim od współczesnego Baru. Jest to jedno z najciekawszych i najchętniej odwiedzanych miejsc w tej części adriatyckiego wybrzeża. Wspaniałą podróżą były również odwiedziny Kotoru - miasta, które uznaje się za jedno z najlepiej zachowanych miast ze średniowiecza w południowo-wschodniej Europie. Zachwyca swoją architekturą i charakteryzuje się wąskimi, krętymi uliczkami, licznymi placami oraz kościołami prawosławnymi i katolickimi. Uroku dodaje piękny kobaltowy kolor wody, który podkreśla malowniczość miasteczka.

Piękne chwile już za nami. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

A już niedługo kolejny Festiwal i podróż do Słowacji !

 

fot. Klaudia Pazyrova - tancerka LZA "Ciechanów"
  wstecz