Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W ramach "Artystycznej środy", 31 stycznia 2018 r.,  gościliśmy w Kawiarni Artystycznej legendę polskiego kabaretu  Jana Pietrzaka.

Twórca i lider satyrycznych kabaretów: studenckiego w Hybrydach i „Kabaretu pod Egidą”. Autor tysięcy piosenek, monologów, felietonów oddających polskie nastroje i realia ostatniego półwiecza. Niezrównany komentator społecznych i politycznych przygód społeczeństwa przełamującego zniewolenie komunistycznego ustroju. Jego patriotyczna pieśń „Żeby Polska była Polską” stała się w 80. latach spontanicznym hymnem Solidarności. W czasie spotkania artysta promował najnowszą  swoją książkę „Z PRL-u… do Polski”. To autobiografia artystyczna, wydana z okazji 80. urodzin. Zawiera ułożone chronologicznie teksty felietonów i piosenek, ilŚstrowane rysunkami i zdjęciami. Jan Pietrzak także śpiewał, opowiadał dowcipy.

Artyście towarzyszył pianista Krzysztof Paszek.

 

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz