Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2019-09-04

NASI EKSPORTOWI ARTYŚCI

 

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie jest dumne, że spod jego skrzydeł wychodzą wciąż nowe talenty. W tym roku kilka grup artystycznych zdobyło ogólnopolskie nagrody i wyróżnienia, biorąc udział w przeglądach, konkursach oraz festiwalach, podnosząc tym samym prestiż naszej placówki.

I tak Teatr Dziecięcy „Klapsik” przywiózł nagrody z 40. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Młodych DZIATWA 2019 (wyróżnienie dla Teatru za przedstawienie „My, dzieci Ireny Sendlerowej” oraz nagrody aktorskie dla Amelii Komorskiej i Jakuba Jeskie, w tym nagroda finansowa dla zakwalifikowanego teatru) oraz z 19. Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Amatorskich w Siedlcach (III miejsce za ten spektakl).

Podczas tegorocznych wakacji, w lipcu 2019 r., Ludowy Zespół Artystyczny „Ciechanów”, reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Ludowej w Turcji. Zespół został przyjęty entuzjastycznie i wypadł bardzo dobrze wśród 21 zespołów Europy.

W Zespole Tańca Nowoczesnego „FUNNY”, który dokładnie 17 marca 2019 r. w PCKiSz obchodził swój Jubileusz 25-lecia istnienia, również posypały się wyróżnienia. Podczas Ogólnopolskich Konfrontacji Tanecznych w Nowym Dworze grypy zajęły zaszczytne miejsca na podium: FUNNY MINI II (III m-ce), FUNNY MINI (III m-ce) i FUNNY (II m-ce). Natomiast w maju 2019 r. indywidualne wyróżnienie za wrażliwość i osobowość sceniczną powędrowało do Krzysztofa Brzezickiego (tancerza Zespołu „FUNNY”) podczas V Ogólnopolskich Konfrontacji Tańca Współczesnego CODA we Włocławku. Niestety „FUNNY” kończy swą działalność, ale tradycje będzie kultywował Zespół Taneczny „NOISE”. Jego instruktorem jest młoda studentka Paulina Mączyńska – była tancerka Zespołu Tańca Nowoczesnego „FUNNY” oraz Teatru Tańca „FAKT”.

Z kolei Formacja Artystyczna „FreakShow” , która występuje pod szyldem PCKiSz, została Laureatem prestiżowego 46. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Formacja zdobyła: Dwie Złote Jodły grupy FreakShow Teen i FreakShow Juior, Srebrną Jodłę grupa FreakShow Bis oraz Nagrodę Specjalną im. Zbigniewa Skrzeczki.

Natomiast Harcerski Zespół Wokalno-Instrumentalny „Żywioły Art” wygrał cały 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2019. W Sulęczynie na Kaszubach, uhonorowano go aż kilkoma nagrodami i wyróżnieniami: Rajdową Piosenką Roku 2019 został utwór „Ballada w plecaku wędrowniczku” (sł. i muz. Piotr Rzeczkowski), zaś Piosenką laureatką (spośród 20 piosenek) została „Nieś mnie muzyko”. Zespół otrzymał również Nominacje na festiwale i przeglądy jak: 33. Bakcynalia oraz 52. Giełda w Szklarskiej Porębie.

Liczne sukcesy na niwie ogólnopolskiej odnosili także skupieni pod dachem PCKiSz poeci i malarze (kilkanaście laurów w konkursach, liczne wystawy). Już we wrześniu reprezentanci MZASP i ZLM wyjeżdżają razem do Lwowa, gdzie będą prezentować swoje dzieła.

Także Teatr „Klapsik”, w dniach 26-28 września 2019 r. weźmie udział w Konkursie „Młodzi dla Historii”, który towarzyszy Festiwalowi „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” w Gdyni. Młodzi aktorzy wystąpią tam ze spektaklem „My, dzieci Ireny Sendlerowej”. Także wokaliści z PCKiSz, już w najbliższym czasie zaczynają swoją powakacyjną przygodę z muzyką. Studium Piosenki „dEs” Grzegorza Chodkiewicza z PCKiSz zaprezentuje się na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk „Miasto/a Gwiazd” w Żyrardowie. PCKiSz jest Partnerem tego Festiwalu.

 

Wszystkim artystom serdecznie gratulujemy jeszcze raz, życzymy sukcesów, a Państwa zapraszamy do PCKiSz!

 
  wszystkie