Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W deszczowy czwartek, 21 września 2017 r., w PCKiSz  otwarto wystawę  „Codzienny heroizm – o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej”. Towarzyszył temu interesujący wykład Tomasza Sudoła - eksperta z Instytutu Pamięci Narodowej, który przybył wraz z przedstwicielką Marią Jędą, reprezentującą Ośrodek Debaty Międzynarodowej z Warszawy. Jest on prowadzony przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”,  a sam projekt edukacyjny jest finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Jego celem jest promocja priorytetów polskiej polityki zagranicznej we współpracy z różnymi podmiotami (w tym Domami Kultury) na terenie całego województwa mazowieckiego.
 
Serdecznie dziękujemy Dyrektorom i nauczycielom szkół Gimnazjum TWP w Ciechanowie oraz ZS nr 1 w Ciechanowie, że pomimo pogody zechcieli, aby młodzież poznała historię Polaków ratujących Żydów. 
 
 
Wystawę można oglądać w holu PCKiSz do 9 października włącznie. Zapraszamy!  wstecz