Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W dniu 18 października 2018 r., w Galerii im. Bolesława Biegasa odbył się kolejny wernisaż "Zdzisław Beksiński - od fotografii do fotomontażu komputerowego". Artystę zareprezentował Jerzy Zegarliński - założyciel Agencji Zeg-art. Prace podzielone są  na fotografie czarno – białe z lat 50. i 60. oraz z lat późniejszych - fotografie kolorowe z komputerowym fotomontażem. Artysta tworzył mroczne, iluzjonistyczne, a jednocześnie tajemnicze prace. Główna ściana Galerii im. Bolesława Biegasa jest najważniejszym punktem do prezentacji zdjęć kolorowych, przedstawiających różne motywy i symbole. Po prawej i lewej stronie przedstawiamy fotografie czarno – białe, z wczesnego okresu twórczości lat Artysty.

Fotografie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku. Na wernisaż przybyli miłośnicy sztuki oraz Z-ca Prezydenta Miasta Ciechanów - Joanna Potocka-Rak, którą również fascynuje sztuka Zdzisława Beksińskiego, gdyż sama pochodzi z Sanoka.
Po krótkiej prelekcji wernisaż uświetnił występ młodego artysty z PSM - Gabriela Staszewskiego, który zagrał na akordeonie.

Serdecznie zapraszamy na wystawę 62 zdjęć twórczości Zdzisława Beksińskiego w Galerii im. B. Biegasa do 13 listopada 2018 r.


 
  wstecz