Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W sobotę, 21 kwietnia 2018 r., w Sali widowiskowej PCKiSz odbyła się premiera spektaklu "Antygona w Nowym Jorku", według dramatu Janusza Głowackiego, w wykonaniu Teatru "Rozmyty Kontrast".

"Antygona w Nowym Jorku" to polski dramat współczesny, tragifarsa w dwóch aktach, szesnastu scenach. Po raz pierwszy sztuka ta została opublikowana w miesięczniku „Dialog” w 1992 r. Zarówno tytułem, jak i treścią nawiązuje do antycznej tragedii Sofoklesa – Antygony. Anita dowiaduje się, że John – jej ukochany nie żyje i ma zostać pochowany jak wyjęty spod prawa. Oburzona, postanawia dopilnować, by John został pochowany z należytym szacunkiem – w parku. W tym celu trzeba jednak wykraść zwłoki z kostnicy

Obsada: Kinga Szpojankowska – Anita, Mikołaj Zelech – Pchełka, Kamil Szczyglak – Sasza, Tomasz Wóltański – Policjant, Oliwier Białorudzki – John.

Reżyseria: Andrzej Liszewski

 

foto: Piotr Czaplicki
  wstecz