Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

30 lipca miała miejsce 9. premiera teatru amatorskiego "Rozmyty Kontrast", który działa przy Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki. Tym razem w Kawiarni Artystycznej obejrzeliśmy spektakl pt. "Dom Kobiet" w reżyserii Andrzeja Liszewskiego, (na podstawie dramatu Zofii Nałkowskiej). Frekwencja publiczności była niezwykle duża, premierę obejrzało około 150 widzów. 

„Dom kobiet” to pierwsza sztuka Zofii Nałkowskiej, która miała premierę w Teatrze Polskim w 1930 r.  W telewizji również doczekała się kilku inscenizacji. . Właściwie główną „bohaterką” dramatu jest przeszłość - minione chwile szczęścia, które odeszły wraz z kochanymi mężczyznami. Owdowiałe, samotne, nikomu niepotrzebne kobiety spotykają się w domu Celiny Bełskiej. To ich ostatnia przystań. Żyją wspomnieniami. Najważniejszym tematem ich rozmów jest miłość, jej znaczenie w życiu kobiety. Zupełnie nieprzystosowana do nowej sytuacji jest Joanna, która straciła męża niedawno. Rozpamiętywanie tragedii staje się jej obsesją. Nieoczekiwanie w domu  kobiet pojawia się Ewa, nieślubna córka męża Joanny. Na wyidealizowany obraz Krzysztofa nakłada się inny portret mężczyzny, który miał dwa domy, dwie rodziny. Mądra  Celina powiada: „Człowiek żyje obok drugiego lata całe i nic o nim nie wie. Żyje między najbliższymi jak w ciemności...”

Wystąpili:

Celina - Sandra Pszczółkowska, Julia - Justyna Niezgodzińska, Maria - Aleksandra Ostrowska, Tekla  -Ilona Kowalska, Joanna - Kinga Szpojankowska, Róża - Paulina Borek, Ewa - Aleksandra Masłowska, Zofia - Adrianna Betlińska, Głos męski - Mateusz Trojanowski.

Reżyseria - Andrzej Liszewski.  Scenografia - Jerzy Ratowski, kostiumy - Marzena Oleszczuk. 

 

foto: Kazik Kosmala
  wstecz