Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W poniedziałek 12 października w Galerii im. Bolesława Biegasa  zagościła muzyka Fryderyka Chopina. Gościliśmy po raz pierwszy uczestniczkę XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie Yurikę Kamurę z Japonii. Artystka urodziła się na Hokkaido, obecnie studiuje w Liceum Muzycznym w Tokio pod kierunkiem Reiko Kikuehi i Katsunoriego Ishii. W 2012 r. otrzymała stypendium Fundacji Yamaha. Jest laureatką wielu japońskich konkursów, m.in. w 2012 r. zwyciężyła w Konkursie Japońskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Gry Fortepianowej (PTNA) w Tokio. Zajęła także pierwsze miejsce w ASEAN International Concerto Competition w Dżakarcie oraz drugie miejsce w Azjatyckim Konkursie Chopinowskim. Grała na estradach Japonii, Kanady, Niemczech, Francji i Rosji. Koncertowała z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej i Tokijskiej, a jako kameralistka wystąpiła w Tokio z Warszawskim Kwartetem Smyczkowym.

Na program koncertu składały się brawurowo zagrane dzieła Fryderyka Chopina:

- Walc As-dur op. 34 nr 1

- Polonez fis-moll op. 44

- Impromptu Fis-dur op. 36

- Fantazja f-moll op. 49

- Scherzo b-moll op. 31

Koncert trwający przeszło godzinę upłynął jak jedna chwila. Były oklaski na stojąco, kwiaty i niedosyt, że to już koniec. 

Koncert poprowadził i słowo o muzyce wygłosił Józef Kolinek.

Koncert współorganizowany był z Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie. 

Foto: Jerzy Ratowski
  wstecz