Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

We wtorek, 10 października 2017 r., w Kawiarni Artystycznej PCKiSz, odbyła się projekcja filmu „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie” oraz niezwykłe spotkanie z podróżnikiem i bohaterem filmu - Aleksandrem Dobą. Widzowie z niecierpliwością czekali na to, aby na żywo zobaczyć tego wspaniałego człowieka. I nie zawiedli się.

Olek Doba - polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie internetowej "National Geographic" zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni, opłynął Morze Bałtyckie i Bajkał. Również jako pierwszy opłynął całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga oraz Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia.

Dwukrotny złoty, srebrny i brązowy medalista Otwartych Akademickich Mistrzostw Polski w kajakarstwie górskim. 19 marca 2015 r. został honorowym obywatelem Swarzędza. Zespół Placówek Oświatowych w Iwięcinie nosi jego imię, gdzie stoi również jego popiersie. Nieznany szerzej emeryt z Polic stał się bohaterem i inspiracją dla rzeszy osób na całym świecie, co sam Aleksander Doba komentuje z właściwym sobie dystansem i humorem. 

Spotkanie z nim to niepohamowana radość i uśmiech na twarzy. Sam jest super optymistą i chce zarażać tym stanem innych. Padło wiele pytań, a gość bardzo szczegółowo odpowiadał na nie, aby po półtorej godzinie zakończyć dialog z publicznością. Była też sprzedaż jego książek, autografy i wspólne zdjęcia. Wraz z Olkiem przyjechał współproducent filmu - Marcin Macuk. Nie chciało się wychodzić do domu....

Idąc za przesłaniem Olka do młodych uczestników: realizujcie swoje pasje, bo będziecie robić to, co kochacie i jeszcze będą Wam za to płacić. Powodzenia!

 

Foto: PCKiSz oraz Roman Nadaj
  wstecz