Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Podczas Artystycznej Środy, 21 listopada 2018 r., w Kawiarni Artystycznej odbył się recital "Moje fascynacje" Mariana Opani. 

W 1964 r. artysta ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1962 r. Będąc początkującym aktorem, grywał role wrażliwych młodzieńców, zagubionych ludzi, którzy pragną uciec od schematów i kompromisów. Największą popularność przyniosły mu jednak kreacje komediowe. Widzowie pamiętają jego występy w „Rozmowach kontrolowanych”, „Piłkarskim pokerze”, czy „Pajęczarkach”.

Marian Opania jest również świetnym artystą kabaretowym, a dowodem na to tego wieczoru były salwy śmiechu zebranych gości. Opowiadane przez niego historie z życia, dotyczące pracy, rodziny, czy żony jeszcze bardziej potwierdziły twierdzenie, że to przede wszystkim zabawny i pełen optymizmu człowiek. Wszechstronność oraz charakterystyczny wygląd aktora sprawiły, że tego spotkania nie zapomni się długo. 

 

 

 

Foto: PCKiSz
  wstecz