Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Podczas Artystycznej Środy, 15 maja 2019 r., w Kawiarni Artystycznej gościliśmy ponownie po dwóch latach wspaniałego człowieka - Wojtka Helińskiego.

Pochodzi z Kudowy Zdroju i jest zakochany w swoim mieście. To "człowiek orkiestra" - poeta, aktor, dziennikarz, muzyk, performer, podróżnik, kształcony pedagogicznie, zawodowo marynarz, pracuje jako konferansjer. Jest autorem tomików poezji „Kochałem niebo”, „Modlitwa NN”, „Lament”, „Czecholada”. Pisze teksty do zespołu "Czarna Syrena" (w którym śpiewa) oraz solowego projektu „Hell in Sky”. Jest również Prezesem Stowarzyszenia Fundus Glacensis. 

Wraz ze swoją narzeczoną Dominiką Radwan - piosenkarką, podróżują po świecie, by wydać płytę, na której znajdzie się 12 utworów, a planują, że każdy znich zostanie nagrany w innym kraju. W Kawiarni Artystycznej nasz gość opowiadał o jednej ze swych podróży do Indii, której nadał tytuł "Świat się zmienia - Indie 2019". Usłyszeliśmy niezwykłe historie o życiu ludzi tam mieszkających, obyczajach, rytuałach i zmianach, jakie zachodzą wśród społeczności w związku z przemianami gospodarczymi i kulturowymi na świecie. Szczególnie zaś podkreślał wątki przyjaźni, które zawiązują się podczas takich podróży. Zmieniają one podejście do życia, do samego siebie. Będąc biedniejszym, uboższym materialnie można być bogatym w radość i miłość do drugiego człowieka. 

Czekamy na kolejne podróże Wojtka. Do zobaczenia! 

 

foto: PCKiSz
  wstecz