Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W piątek 2 grudnia w Galerii im. B. Biegasa odbył się wernisaż wystawy malarstwa „Trzy wymiary – Malarstwo na płótnie” artystów Sekcji Malarstwa Oddziału Warszawskiego Związku Polskich Artystów Plastyków.

Ze 120 prac prezentowanych w Galerii przy ul. Mazowieckiej w Warszawie w Galerii można oglądać 25. Tak pisze o wystawie Małgorzata Kroszczyńska – Przewodnicząca Sekcji Malarstwa OW ZPAP, kurator wystawy w Ciechanowie: „Kontynuując tradycję corocznych przeglądów Sekcji Malarstwa OW ZPAP, wolności interpretacji oraz wyboru dzieła przez samego artystę, prezentujemy państwu naszą najnowszą wystawę: „Trzy wymiary- Malarstwo na płótnie”. Płótno jest dla malarza jak druga skóra. Jego elastyczność wymusza specyficzne pociągnięcia pędzla i konieczność bezpośredniego z nim kontaktu. Obraz jest medium, przez które twórca rozmawia z widzem, a cały proces od tworzenia do prezentacji dzieła niezmiennie od wieków wygląda podobnie i składa się z trzech wymiarów: Idea – płótno – malatura albo inaczej: malarz – obraz – odbiorca.

Serdecznie zapraszamy do naszego malarskiego wymiaru rzeczywistości, na wystawę zbudowaną z trzech słów: Cisza, Szept, Krzyk.” Życzymy miłego odbioru !!!

Wernisaż muzycznie uświetnili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej w Ciechanowie.
  wstecz