Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W piątek 24 listopada 2017 r. do Galerii im. Bolesław Biegasa przybyła liczna grupa miłośników malarstwa i samej osoby autora czyli Zdzisława Kruszyńskiego z Mławy. Tego właśnie dnia odbył się wernisaż jego malarstwa .

Zdzisław Kruszyński – malarz, rysownik, grafik. Urodził się w 1960 r. w Mławie, gdzie od 1984 r. prowadzi autorską Galerię „Z”. Specjalizuje się w malowaniu pejzaży, portretów i martwych natur, część jego prac dotyka też tematyki sakralnej. Uczestnik wielu plenerów oraz warsztatów malarskich w Polsce i za granicą. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest członkiem Związku Twórców Ziemi Zawkrzeń- skiej w Mławie. Jego prace znajdują się w wielu muzeach, kościołach, a także w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą. W 1995 r. został wyróżniony Odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”, a w 2004 r. Medalem „Zasłużony dla Miasta Mławy”. Obecna wystawa jest pokazem twórczości artysty z ostatnich 15 lat.

Wernisaż uświetnili wokaliści ze Studia Piosenki "dEs" Grzegorza Chodkiewicza, Ilona Rudnicka i Bartek Praczukowski.

ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA WYSTAWY CZYNNEJ DO 26 GRUDNIA.

 

Foto: Kazik Kosmala
  wstecz