Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Widowisko Polonia Restituta z okazji Święta Niepodległości, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Wisła z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

A A A


2019-11-11 17:00

Widowisko „Polonia Restituta” z okazji Święta Niepodległości, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Widowisko zawiera piękne wartości edukacyjno-artystyczne, ukazujące wydarzenia, które zadecydowały o przetrwaniu ponad stuletniej niewoli narodu polskiego. Narrator wspomina polską historię, poczynając od Insurekcji kościuszkowskiej aż do 11 listopada 1918 r. „Polonia Restituta” wykorzystuje poezję Adama Mickiewicza, muzykę Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, oryginalne teksty Marszałka Józefa Piłsudskiego, pieśni i piosenki związane z konkretnymi wydarzeniami. Ważną cechą jest częsta zmiana tempa, kostiumów i sposobu narracji. Wykonawcy to zarówno zawodowi aktorzy, dzieci jak i młodzież płockich szkół.
Scenariusz i reżyseria - Piotr Onyszko, Adam Gradowski. Projekt został sfinansowany przez
Marszałka Województwa Mazowieckiego. Informujemy, że ilość miejsc na Koncert jest ograniczona. Prosimy o pobieranie bezpłatnych wejściówek w Kasie Kina „Łydynia”. Zapraszamy!

 

Sala widowiskowa, wstęp wolny (bezpłatne wejściówki do pobrania w Kasie Kina „Łydynia”)


zobacz galerię  

  wstecz