Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W poniedziałek 11 listopada odbyło sie wspaniałe  widowisko „Polonia Restituta” z okazji 101 ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI, w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Wisła” z Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Widowisko zawierało piękne wartości edukacyjno-artystyczne, ukazujące wydarzenia, które zadecydowały o przetrwaniu ponad stuletniej niewoli narodu polskiego. Narrator wspomina polską historię, poczynając od Insurekcji kościuszkowskiej aż do 11 listopada 1918 r. „Polonia Restituta” wykorzystuje poezję Adama Mickiewicza, muzykę Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, oryginalne teksty Marszałka Józefa Piłsudskiego, pieśni i piosenki związane z konkretnymi wydarzeniami. Ważną cechą przedstawienia była częsta zmiana tempa, kostiumów i sposobu narracji.

Wykonawcy to zarówno zawodowi aktorzy, dzieci jak i młodzież płockich szkół. Scenariusz i reżyseria - Piotr Onyszko, Adam Gradowski. Projekt został sfinansowany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego. 

Foto: PCKiSz
  wstecz