Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Wigilia z artystami

   Tegoroczna Wigilia z artystami - tzn. środowiskiem twórczym skupionym pod dachem Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie - była chyba najpiękniejsza w historii. Może dlatego, że po raz pierwszy odbywała się wśród dzieł sztuki w Galerii im. B. Biegasa, a może sprawiły to oryginalne kolędy w wykonaniu kolorowych, młodych chórzystek LZA „Ciechanów” przy akompaniamencie fortepianowym Jerzego Szpojankowskiego, a może przyczyną był piękny wigilijny stół, czy szczelnie wypełniona Galeria im. B. Biegasa. Do wspaniałego, ciepłego nastroju przyczyniła się też z pewnością  prezentowana po raz pierwszy poezja młodych adeptów literatury z Warsztatów Literackich (prowadzonych od niedawna w PCKiSz przez Barbarę Sitek-Wyrembek) oraz z Koła Młodych Związku Literatów na Mazowszu (pod kierunkiem Stanisława Kęsika) – PCKiSz wydrukowało im specjalny zbiorek wierszy „W klimacie Bożego Narodzenia”.

   Nie zabrakło w tę niedzielę, 18 grudnia 2016 r., modlitwy i fragmentu bożonarodzeniowej Ewangelii przypomnianej przez ks. Jarka Szumańskiego oraz życzeń dla wszystkich twórców: od starosty Andrzeja Pawłowskiego, przedstawicieli środowisk artystycznych i dyrektor Teresy Kaczorowskiej, która prowadziła spotkanie. Podziękowała ona animatorom kultury i artystom (licznie przybyłym tancerzom, śpiewakom, aktorom, pisarzom, plastykom, muzykom, zespołom i organizacjom pozarządowym skupionym w PCKiSz (w sumie 22 formacjom artystycznym) za ich twórczość i talenty, za zaangażowanie i czas poświęcony kulturze.

– Dziękuję, że poprzez realizację swoich artystycznych zainteresowań pomagacie wraz z naszą instytucją w rozwoju kultury. Społecznicy działający w kulturze, animatorzy i artyści mają swój ogromny udział w budowaniu tożsamości kulturowej Ziemi Ciechanowskiej, a tym samym Polski – mówiła dyrektor PCKiSz, życząc aby światło ze stajenki betlejemskiej i w 2017 roku sprzyjało dalszej wenie i współpracy z PCKiSz.    

 

Fot. Martyna Kuchta 
  wstecz