Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).
A A A


2019-09-02

Wrześniowe premiery w kinie ŁYDYNIA w Ciechanowie

Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej we wrześniu zaprasza do kina „Łydynia”, szczególnie na polskie premiery.

Już od 4 września wyświetlamy film POLITYKA w reżyserii Patryka Vegi. W „Pitbullu" Patryk Vega zajął się policją, w „Botoksie" wziął pod lupę służbę zdrowia, a teraz przyszedł czas na polską scenę polityczną. Co robią i jak zachowują się najważniejsi ludzie w kraju, kiedy gasną światła kamer i spadają maski? Jak władza i dostęp do publicznych pieniędzy wpływa na osoby piastujące najwyższe urzędy i pełniące obowiązki wobec Narodu? Film wyświetlamy do 26 września.

Natomiast 13 września rozpoczynamy projekcje filmu PIŁSUDSKI, który gramy przez dwa tygodnie. Kilka słów o fabule. Jest rok 1901. Józef Piłsudski „Ziuk" (Borys Szyc) po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego ponownie staje na czele polskiego podziemia niepodległościowego. Nieugięty na polu walki, w życiu prywatnym poddaje się namiętności, rozdarty między dwiema kobietami – żoną (Magdalena Boczarska) i kochanką (Maria Dębska). Przez zachowawczych członków Polskiej Partii Socjalistycznej uważany za terrorystę, Piłsudski wraz z współpracownikami nie cofnie się przed niczym – zamachami na carskich urzędników i oficerów, szmuglowaniem bomb, zuchwałym napadem na pociąg, by osiągnąć cel: niepodległą Polskę. Zbliża się rok 1914 i „Ziuk" widzi nowe szanse na osiągnięcie niemożliwego. „Piłsudski" to kino awanturnicze, płomienny romans, historia prawdziwa Marszałka, jakiej dotąd nie znano.

20 września mamy kolejną premierę. To LEGIONY (film będzie wyświetlany również przez dwa tygodnie) - uniwersalna opowieść o przyjaźni, marzeniach, gorącym uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach. Wielka historia w filmie jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański) – dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), narzeczony Oli, ułan i członek Drużyn Strzeleckich. Ich spotkanie rozpocznie burzliwy romans, który wystawi relacje bohaterów na wielką próbę. Obok postaci fikcyjnych, w filmie pojawiają się osobistości znane z kart historii. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.Filmy PIŁSUDSKI i LEGIONY to nie tylko rozrywka, ale i doskonała lekcja historii, dlatego oba tytuły będą dostępne do końca listopada dla szkół w ramach seansów zorganizowanych.

Fanów horroru zapraszamy na premierową emisję filmu TO.ROZDZIAŁ 2 (okres projekcji 6 – 19 września). Znakomita kontynuacja pierwszej części, a według wielu krytyków, ten film ją przebija. 27 lat po tragicznych wydarzeniach w Derry dorośli członkowie „Klubu frajerów" powracają do miasteczka, aby ponownie zmierzyć się z zabójczym klaunem. Na ekranie prawie trzy godziny strachu.
Natomiast najmłodszych widzów zapraszamy na film familijny „Operacja. Człowiek w czerni” oraz na filmy animowane: „Wyprawa Magellana” i „Dora. Miasto Złota”.No i jeszcze wspaniała okazja, aby w ramach Artystycznej Środy – 11 września o godz. 18.00 – obejrzeć film „Chce się żyć” i spotkać się z Anną Nehrebecką, znakomitą polską aktorką. Rozmowę z nią poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

Zapraszamy!!!!

   wszystkie