Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W czwartek 19.11.2015r. w Galerii im. Bolesława Biegasa, mieliśmy zaszczyt uroczyście otworzyć nową wystawę pt. „Osobowości malarskie” - Sekcji Malarstwa Związku Artystów Plastyków Oddziału Warszawskiego,  reprezentowaną przez przewodniczącą ZPAP OW z Sekcji Malarstwa Małgorzatę Kroszczyńską i wiceprezes do spraw artystycznych zarządu ZPAP OW Joannę Mrozowską. W ten deszczowy dzień, nie zabrakło na wernisażu artystów z Warszawy i miłośników sztuki z ziemi ciechanowskiej, którzy z zachwytem podziwiali dzieła sztuki. Na wystawię składają się dzieła 31 artystów z Sekcji Malarstwa Związku Artystów Plastyków Oddziału Warszawskiego. Reprezentowany nurt przedstawia różne formy malarskie od realizmu do performance oraz zróżnicowaną technikę (akryl, olej, akwarele). Obrazy są indywidualną jednostko i spojrzeniem, oddziałujących uczuć na dzieło sztuki przez samego artystę. Sama przewodnicząca

Małgorzata Kroszczyńska ZPAP OW twierdzi:
„Ideą wystawy było aby artysta dokonał samodzielnie wyboru swojego dzieła, bez udziału kuratorów, którzy często sugerują temat, interpretację czy formę malarską.
Proponuję aby oglądając naszą wystawę patrzyli Państwo na nią jak na zbiór osobowości, które tak jak w codziennym życiu koegzystują jedna obok drugiej. Osobowość to cecha, która czyni nas wyjątkowymi. Walczmy o własne spojrzenie na sztukę!”.

                                                                 Przewodnicząca Sekcji Malarstwa OW ZPAP Małgorzata Kroszczyńska


Artyści:
Natasha Bakovich, Jerzy Boberski, Wit Bogusławski, Małgorzata Bruss, Sylwia Caban, Karolina Choromańska, Bożena Czerska, Edyta Dzierż, Magdalena Hajnosz, Bogna Hiszpańska, Małgorzata Kapłan, Jaga Karkoszka, Teimuraz Kharabadze, Grażyna Kilanowicz-Barecka, Krzysztof Koniczek, Marek Kotarba, Małgorzata Kroszczyńska, Bożena Kuzio-Bilska, Janusz Lewandowski, Hong Diep Loi, Bogusław Lustyk, Tatiana Majewska, Mikołaj Malesza, Mirosław Miroński, Joanna Mrozowska, Maria Niedźwiedź-Suchońska, Katarzyna Orthwein, Agata Ostachowska, Samvel Paremuzyan, Weronika Raczyńska, Małgorzata Rapnicka-Przewłocka

 

 W imieniu Sekcji Malarstwa OW ZPAP bardzo dziękujemy Galerii im. Bolesława Biegasa za przeniesienie wystawy z Galerii DAP W Warszawie „Osobowości malarskie”.

                                                                                                                            Małgorzata Kroszczyńska

 W imieniu Zarządu Związku Polskich Artystów Plastyków bardzo dziękuję za wspaniałą organizację wystawy „Osobowości Malarskie”.

                                                                                                                            Joanna Mrozowska
  wstecz