Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

X Ciechanowskie Zaduszki Poetyckie

Ciechanowskie Zaduszki Poetyckie, po 10 latach trwania w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki im. M. Konopnickiej w Ciechanowie, zdobyły już tradycję, renomę i mają swoją publiczność. Świadczy o tym wypełniona szczelnie Kawiarnia Artystyczna w sobotę 4 listopada br, a także pozytywne po Zaduszkach głosy publiczności.
Ten wyjątkowy, odbywający się jeszcze w zaduszkowe dni wieczór, prowadzony przez dyrektor PCKiSz dr Teresę Kaczorowską, był wspomnieniowy i wzruszający, a także poetycko i muzycznie piękny. Zmarłych w 2017 r. znanych ludzi kultury, sztuki, literatury z regionu, w tym dr Irenę Kotowicz-Borowy, Stanisława Osieckiego, Henryka Sobeckiego i Bogdana Rynkowskiego wspominali ciechanowscy artyści, działacze kultury, rodziny i przyjaciele. Prezenty muzyczne sprawili m.in.: utalentowani akordeoniści: młody Gabryś Staszewski z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Ciechanowie i dojrzały Włodzimierz Fetliński, ponadto Ala Miechowska, solistka LZA „Ciechanów” przy akompaniamencie Jerzego Szpojankowskiego. Poezję dedykowaną zmarłym recytowały pięknie aktorki Teatru „Rozmyty Kontrast” Ada Betlińska i Natalia Borkowska. – Twórcy kultury odeszli, ale pozostali w naszej pamięci serdecznej i będą żyć z nami poprzez swoje dzieła – powiedziała Teresa Kaczorowska. Niektóre, np. obrazy Osieckiego czy rzeżby Sobeckiego zostały zaprezentowane na mini wystawach.

Fotoreportaż: Jerzy Ratowski i Kazik Kosmala
  wstecz