Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

 We wtorek 22 listopada w Galerii im. B. Biegasa odbyło się XX Jubileuszowe Spotkanie z Książką w Galerii

Gościem wydarzenia był autor książki „Nienawiść” oraz współautor scenariusza filmu „Wołyń” – Stanisław Srokowski. Jest poetą – pisarzem, prozaikiem, dramaturgiem, krytykiem literackim, publicystą, tłumaczem oraz nauczycielem akademickim. Przez wiele lat należał do Związku Literatów Polskich oraz ZAIKS-u. Obecnie należy do Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich. Jego książka to zbiór opowiadań, który stał się kanwą filmu Wojciecha Smarzowskiego o Wołyniu. „Nienawiść” to książka o tamtych czasach, o rozpadzie wartości i zagładzie łacińskiej cywilizacji, o konflikcie sumienia i dramacie ludzkiej godności, a także o pamięci. W pełnych głębi i prawdy obrazach Srokowski ocala świat, o którym wielu chciałoby zapomnieć. Z niezwykłą ekspresją i wrażliwością pochyla się nad każdą ofiarą, jednoczy się z każdym cierpieniem i przestrzega przed nienawiścią. 

Tego dnia odbyły sie dwa spotkania z autorem,  o godz. 11.00 – spotkanie dla szkół pow. ciechanowskiego, a o 17.30 dla wszystkich zainteresowanych.

 

Foto: Kazimierz Kosmala
  wstecz