Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

Pierwszego  dnia XXIV Ciechanowskiej Jesieni Poezji (9 października 2019 r.) odbyły się tradycyjnie spotkania autorskie pisarzy w ciechanowskich szkołach i uczelniach. Równolegle w Kawiarni Artystycznej PCKiSz warsztaty poetyckie poprowadziła znana literatka Marta Berowska. Po spotkaniach goście wyjechali do Pułtuska, gdzie miała miejsce  promocja 21. numeru „Ciechanowskich Zeszytów Literackich” Wiktor Teofil Gomulicki (1848-1919), jeden z najważniejszych twórców  pozytywizmu. W ramach promocji odbyła się prezentacja multimedialna „Wiktor Gomulicki wpisany w historię Pułtuska”, wystawa „Wiktor Gomulicki – piewca nadnarwiańskiego grodu”, prelekcja prof. Joanny Zajkowskiej, wędrówka pułtuskimi śladami Wiktora Gomulickiego.

Wieczorem w Kawiarni Artystycznej PCKiSz odbyła Noc Poetów, gdzie prezentacje wierszy przez poetów, przeplatały się z koncertem Trio Brzoska/Marciniak/Markiewicz.

Foto: PCKiSz
  wstecz