Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A


XXVII Koncert Noworoczny GALA 2017, który odbył się w styczniową, zimową sobotę, 14 stycznia 2017 roku, był wspaniały (sala pękała w szwach), długi (trwał prawie 5 godzin) i bogaty programowo (niektórzy twierdzili, że program wystarczyłby na dwie GALE). GALĘ 2017 rozpoczęła dyrektor PCKiSz dr Teresa Kaczorowska podziękowaniem, że ciechanowianie podtrzymują trwającą od 27 lat tradycję najbardziej prestiżowego w roku wieczoru artystycznego, który jednocześnie spełnia rolę charytatywną. Życzyła, aby 2017 rok był tak samo obfity, artystyczny i tak samo wspaniały jak GALA. Oficjalnie otworzył ją patron GALI, starosta Sławomir Morawski. 


GALA 2017 składała się, jak wszystkie do tej pory, z dwóch części oraz antraktu.

W I części zaprezentowano najciekawsze dokonania artystyczne w regionie minionego roku i wręczono za nie statuetki – mosiężne z wizerunkiem patronki PCKiSz, Marii Konopnickiej - „Sukces Artystyczny Roku 2016”. PCKiSz przyznał je już po raz szósty – za ogólnopolskie i międzynarodowe sukcesy w dziedzinie kultury. Statuetek było wyjątkowo dużo, bo aż 13 (wykaz poniżej), z czego 11 wystąpiło na scenie, a w holu można było obejrzeć filmiki dwóch laureatów. 

Zofia Dmochowska

Maja Fijałkowska

Formacja Artystyczna „FreakShow”

Jakub Jeskie

ŁukaszJuszkiewicz

Kaja Klimkiewicz

Alicja Kłosińska

Kinga Miklaszewska

Radosław Ochnio

Gabriel Staszewski

Alicja Szemplińska

Szkoła Podstawowa nr 7 im. Jana Pawła II w Ciechanowie

Małgorzata Zalewska.

W I części Koncertu zakończono też obchody 50-lecia domu kultury przy Strażackiej 5 – a uczyniono to za pomocą piosenek jednego z najlepszych zespołów jakie istniały pod dachem PCKiSz – zespołu Monastyr pod kierunkiem Waldemara Koperkiewicza. Zespół Monastyr nie istnieje już dawno, bo działał w latach 1974-78, ale żyją jego piosenki oraz założyciel - Waldemar Koperkiewicz, który piastuje obecnie funkcję dyrektora CKiSz w Siedlcach i wystąpił dziś ze swoimi młodymi artystami z Siedlec. Ich występ bardzo się podobał, czym związany przez wiele lat z Ciechanowem (nawet przez pewien czas mieszkał w budynku PCKiSz) Waldemar Koperkiewicz był bardzo wzruszony. 

W II części obejrzano widowisko „Zagłoba Sum” na podstawie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, w wykonaniu artystów z PCKiSz: Teatru „Rozmyty Kontrast”, LZA „Ciechanów” oraz Studium Piosenki „dEs”. W ten sposób sfinalizowano Rok Henryka Sienkiewicza w Polsce, który się właśnie skończył. W sumie tego wieczoru wystąpiło prawie 200 artystów: wokalistów, muzyków, recytatorów, tancerzy, śpiewaków, akrobatów i aktorów.


Antrakt, czyli około godzinna przerwa, też była interesująca. Poza bankietem, wszyscy mieli okazję - jak zawsze - wesprzeć młode talenty, bo od 27 lat GALA spełnia także cel charytatywny. Można było nabyć cegiełki, wrzucać datki do puszek oraz wziąć udział w aukcji dzieł sztuki. Aukcję w Galerii im. Bolesława Biegasa prowadziła pani Zofia Czernicka z Warszawy. Wszystkie zebrane dziś pieniądze zasilą w tym roku Fundusz „Sztuka Młodych”, przeznaczony na stypendia dla najbardziej zdolnych artystów Ziemi Ciechanowskiej. Zebrano ich łącznie 6.252,05 zł. Wszyscy, którzy dołożyli się do wsparcia młodych talentów uczestniczyli w losowaniu upominków (pięknych kolekcji znaczków), które  w tym roku ufundowała Poczta Polska. 


Na GALI  było wielu gości:


Parlamentarzyści RP: Poseł Robert Kołakowski, Posłanka Anna Cicholska, Senator RP Jan Maria Jackowski


Władze:

- państwowe: przedstawiciele ciechanowskiej Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego: Renata Chodowska

- samorządowe: Radna Województwa Mazowieckiego, a zarazem wiceprzewodnicząca Sejmiku Mazowieckiego Pani Wiesława Krawczyk oraz Elżbieta Szymanik, wicedyrektor WJFU

Władze Powiatu Ciechanowskiego, naszego organu prowadzącego:

 - radni powiatowi na czele z przewodniczącym Rady Powiatu Zbigniewem Gutowskim

- Zarząd na czele z Panem starostą Sławomirem Morawskim i wicestarostą Andrzejem Pawłowskim

Władze Miasta Ciechanowa:

- przewodnicząca Rady Miasta, pani Barbara Kornatowska i wiceprzewodnicząca Pani Elżbieta Latko, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Ciechanowie- skarbnik Pani Ewa Szeluga 


Obywatelka honorowa Miasta Ciechanów – Pani prof. Bibiana Mossakowska z Warszawy


Samorządowcy z okolicy:

- wójt gm. Sońsk Pani Marzena Ślubowska

- wójt gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska

- wójt gm. Ciechanów Marek Kiwit

- wójt gminy Gołymin Andrzej Chrzanowski

Duszpasterze:

- proboszcz parafii św. Piotra Apostoła, ks. prałat Eugeniusz Graczyk

- ks. kanonik Jan Jóźwiak, proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej Matki Bożej Fatimskiej

Przedstawiciele PWSZ:

- na czele z rektorem, prof. Leszkiem Zygnerem

- byłym rektorem prof. Andrzejem Kolasą


Poprzedni dyrektorzy PCKiSz im. M. Konopnickiej w Ciechanowie:

- Bożenna Śliwczak-Galanciak

- Leonard Sobieraj

-  Stanisław Kęsik


Dyrektorzy domów kultury z Mazowsza:

- Zofia Pikus, GOK w Opinogórze

- Krzysztof Gadomski, w MDK w Przasnyszu

- Wojciech Bruździński, M-GOK w Glinojecku


Muzealnicy z:

Muzeum Romantyzmu w Opinogórze

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

Muzeum Pozytywizmu w Gołotczyźnie

Muzeum Historycznego w Przasnyszu


Były też liczne organizacje pozarządowe, na czele z TWP i Panią Marią Rutkowską, czy Stowarzyszeniem Pracy Twórczej i panem prezesem Krzysztofem Sowińskim, które podarowało na aukcję kilka prac. 

Przedsiębiorcy, w tym z MIG, na czele z Panią Dyrektor Danutą Drzewiecką i prezesem Andrzejem Bayerem, bankowcy, skarbowcy, w tym naczelnicy US w Ciechanowie: Zbigniew Grzymała i Marek Saganek, Poczta Polska, na czele z Panem Tadeuszem Dłubiszem.

Sponsorzy GALI 2017:

Poczta Polska

Qbatura Cafe & Hotel - Ciechanów

Drukarnia „Anpol” – Ciechanów

Kwiaciarnia „Goździk” - Ciechanów


PCKiSz dziękuje bardzo wszystkim dziennikarzom i artystom zbierającym środki na Fundusz „Sztuka Młodych”, jak również artystom, od których pochodziły dzieła sztuki przeznaczone na aukcję. Wszystkim ciechanowskim mediom zaś, a w szczególności KRDP i TVCiechanów pragniemy podziękować za promocję i udział w tej niezwykłej GALI 2017.

 

Foto: Kazimierz Kosmala
  wstecz