Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.

Akceptuję Politykę prywatności (Nie pokazuj mi więcej tego powiadomienia).

Galeria zdjęć i relacje

A A A

W dniach 20 - 24 czerwca 2018 r. odbyły się XXVII Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne KUPALNOCKA 2018. I tak, w środę, 20 czerwca, PCKiSz powitało gości ze Słowacji - Folklorny subor "Mostar" z Brezna, który przyjechał na zaproszenie Prezydenta Krzysztofa Kosińskiego, z partnerskiego miasta Ciechanowa. Następnego dnia przybyli goście z Czech - Zespół Taneczny Trzanowice z Zaolzia.  Wieczorem wszyscy artyści razem z Ludowym Zespołem Artystycznym "Ciechanów" uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Kawiarni Artystycznej PCKiSz. Zabawa taneczna trwała do późnych godzin wieczornych i ciężko było się rozstać.

W piątek, 22 czerwca, zespoły zagraniczne dały koncerty dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Ciechanowie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Ciechanowie. W przerwach między koncertami artyści poznawali zabytki Ciechanowa, relaksując się też na basenie.

Piątek był też głównym dniem obchodów XXVII Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych KUPALNOCKA 2018. W całym mieście dużo się działo. Trwały Dni Miasta, których częścią była też KUPALNOCKA. Koncert Galowy odbył się na Błoniach Zamkowych. Najpierw, o godz. 17.00, w Galerii im. Bolesława Biegasa PCKiSz  miało miejsce spotkanie artystów z przedstawicielami władz powiatu i miasta. O godz. 18.00 wyruszył spod PCKiSz barwny korowód wszystkich zespołów, organizatorów i zaproszonych gości. Koncert na Błoniach Zamkowych w naszym mieście rozpoczął się o godz. 19.00. 

Dyrektor PCKiSz - dr Teresa Kaczorowska otworzyła koncert wraz ze Starostą Ciechanowskim Sławomirem Morawskim oraz Zastępcą Prezydenta Miasta Ciechanów – Joanną Potocką - Rak. Na tegoroczny koncert przybyło również wielu zaproszonych gości, wśród których obecni byli: poseł Ziemi Ciechanowskiej - Robert Kołakowski, Wicestarosta Ciechanowski - Andrzej Pawłowski,  Rzecznik Prasowy Starosty Ciechanowskiego - Barbara Tokarska - Wójciak, Radni Miasta - Robert Adamiak,  Stanisław Talarek, Edyta Rzeplińska - Filipowicz oraz Przewodnicząca Komisji Kultury i Sportu - Agnieszka Kuźma.

W tegorocznym Koncercie Galowym w Ciechanowie wystąpiły zespoły:

Ludowy Zespół Artystyczny "Ciechanów" z PCKiSz oraz  "Mały Ciechanów" ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ciechanowie wraz z Kierownikiem artystycznym - Ritą Tarczyńską oraz Kierownikiem muzycznym i szefem Kapeli -Jerzym Szpojankowskim

Zespół "Mostar" z partnerskiego miasta Ciechanowa – Brezna (Słowacja) wraz z kierownikiem - Peterem Daxnerem

Zespół taneczny Trzanowice z Zaolzia (Czechy) wraz z kierownikiem - Dorotą Uherkovą.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku KUPALNOCKA 2019 będzie równie udana.

 

Organizatorem Koncertu Galowego w Ciechanowie było Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie przy wsparciu finansowym dwóch samorządów: Starostwa Powiatowego w Ciechanowie i Urzędu Miasta Ciechanów. 

Sponsorzy: 

PKO Bank Polski S.A. w Warszawie Oddział w Ciechanowie

Polski Bank Spółdzielczy w Ciechanowie

Warsztat Terapii Zajęciowej

 

Pomoc organizacyjna:

COEK „Studio” w Ciechanowie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechanowie (w tym Kryta Pływalnia)

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Ciechanowie

 

Szczególne podziękowania należą się również dla:

Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie

Straży Miejskiej w Ciechanowie

Państwowej Straży Pożarnej w Ciechaniowie

Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie

oraz dla wspaniałych fotoreporterów i wszystkich mediów!

 

Do zobaczenia za rok!

 

 

fot. Jerzy Ratowski, Martyna Kuchta
  wstecz